Derékfájdalom, berozsdásodott ízületek, nehezen induló reggelek
Akiknek fáj a dereka tudja, hogy ez a panasz a reggeli órákban a legerősebb, ilyenkor még a kiegyenesedés is nehezünkre esik, ezért gyakran kényszertartást veszünk fel a fájdalom ellensúlyozására. Pedig nem kellene ezt elfogadni, indulhatnának frissen, fájdalommentesen is a reggelek, utána pedig egész nap lehetnénk olyan aktívak, mint a panaszaink kialakulása előtt. Természetesen nem a műtét az egyetlen megoldás erre, hiszen ma már ismertek olyan kezelési módok, amellyel a derékfájdalom gyorsan és hatékonyan megszüntethető, és rövid időn belül teljes gyógyulás következik be. A kémiai anyagoktól idegenkedőknek pedig jó hír, hogy a terápia során csak természetes hatóanyagokat alkalmaznak. Erről az új eljárásról, Dr. Arnold Dénes Arnold, a FájdalomKözpont fájdalomspecialistája beszél.
Akiknek fáj a dereka tudja, hogy ez a panasz a reggeli órákban a legerősebb, ilyenkor még a kiegyenesedés is nehezünkre esik, ezért gyakran kényszertartást veszünk fel a fájdalom ellensúlyozására. Pedig nem kellene ezt elfogadni, indulhatnának frissen, fájdalommentesen is a reggelek, utána pedig egész nap lehetnénk olyan aktívak, mint a panaszaink kialakulása előtt. Természetesen nem a műtét az egyetlen megoldás erre, hiszen ma már ismertek olyan kezelési módok, amellyel a derékfájdalom gyorsan és hatékonyan megszüntethető, és rövid időn belül teljes gyógyulás következik be. A kémiai anyagoktól idegenkedőknek pedig jó hír, hogy a terápia során csak természetes hatóanyagokat alkalmaznak. Erről az új eljárásról, Dr. Arnold Dénes Arnold, a FájdalomKözpont fájdalomspecialistája beszél.

Gyakori jelenség a reggeli derékfájdalom
A derékfájdalom gyakori jelenség, öt felnőttből négynél legalább egyszer kialakul az élete során. Nagymértékben befolyásolhatja a mindennapi életvitelt, ez az egyik leggyakoribb oka annak, ha valaki orvoshoz fordul, de emiatt hiányoznak az emberek a munkából is a legtöbbet. Főleg reggel erősödnek fel a panaszok, és ilyenkor legszívesebben az ágyban maradnánk, hiszen minden mozdulat nehézkes, nyilalló, és még néhány olyan egyszerű mozdulat elvégzése is bonyolultnak tűnik, mint az ágyból való felkelés, a fogmosás, vagy éppen a nadrágunk felvétele. Ilyen esetekben érzi úgy az ember, mintha a tagjai be lennének rozsdásodva, és bizony legalább egy fél órának el kell telnie ahhoz, hogy enyhüljön a fájdalom, és az izmok-ízületek bejáratódjanak. A legtöbb ember ilyenkor inkább gyorsan visszabújna az ágyába, ehelyett azonban, a fájdalomtól már korán reggel elgyötörten, munkába kell indulnia.
Mi okozza a reggeli derékbántalmakat?
Az egyik lehetséges ok a stressz, amelynek következtében nem tudnak ellazulni az izmok az éjszaka folyamán. Ha az ember feszíti az izmait, akkor lassul a keringés, és nem regenerálódik a szervezet, pedig éppen ez lenne a célja az alvásnak. A másik ok, a porckorongban rejlik. A porckorong vízszintes helyzetben veszi fel a fiziológiás működéséhez szükséges folyadékot és tápanyagokat. Ha az izmok feszessége miatt ez a folyamat zavart szenved, akkor a porckorongok dehidratálódnak, azaz vizet veszítenek, valamint kevesebb tápanyaghoz is jutnak. Elvesztik a rugalmasságukat, ennek következtében pedig sérülhetnek, szakadhatnak és megnő a discus hernia (porckorongsérv) kialakulásának veszélye is. Ha már meglévő porckorong bántalomról van szó, abban az esetben a csigolyák közül kitüremkedő porckorong telik meg folyadékkal. Ez reggelre már nyomhatja az ideggyököt, ami fájdalmat okozhat. Pár óra múlva, amikorra az testünk „bejáratódik”, a felesleges víz a porckorongok közül kipréselődik, méretük kisebb lesz, és a körülöttük lévő képletek már kevésbé nyomódnak össze, a panaszok csökkennek.
Milyen terápiát javasol a fájdalomspecialista?
Deréktáji fájdalmakra az emberek hajlamosak kontrollálatlanul fájdalomcsillapítókat szedni, pedig ezzel nem lehet hosszú távú eredményeket elérni, sőt a káros mellékhatásokkal is számolnunk kell. „Orvosi tapasztalataim alapján, egy új terápia, a természetes fájdalomcsillapítás az, mely gyors és tartós gyógyulást biztosít a páciensek számára. Ilyenkor egy speciális összetevőkből álló hatóanyagot fecskendezünk a fájdalmas ízületek köré, a probléma kiindulópontjához. Ez megszünteti a fájdalmakért felelős gyulladást, segít az izomlazításban és a szöveti regenerációban. „Mivel helyileg alkalmazzuk, nem irritálja a gyomor nyálkahártyáját, valamint természetes összetevői miatt, a szervezetet sem terheli feleslegesen kémiai anyagokkal. A betegek nagy része már az első kezelések alkalmával jelentős javulásról, fájdalmainak csökkenéséről, ízületi merevségének megszűnéséről, a mozgásfunkcióinak javulásáról számol be. Tapasztalataim szerint, ez nagyon lényeges, hiszen az aktivitás mindannyiunk számára nagyon fontos, és senki sem szeret beletörődni abba, hogy a fájdalommal együtt kell éljen, vagy meg kell szoknia azt” – magyarázza Dr. Arnold, fájdalomspecialista.
Forrás: FájdalomKözpont (www.fajdalomkozpont.hu)
Online bejelentkezés
Téma szakértője
Dr. Arnold Dénes Arnold MSc
Sebész, fájdalomspecialista, PRP és hialuronsav szakértő, neurálterápia-, akupunktúra-, HKO/TCM szakorvosa, minősített szakoktató, életmód orvos-
Specialitások:
- Hátfájdalom
- Nyaki fájdalom
- PRP terápia
- Hosszú ideje fennálló fájdalmak
- Holisztikus szemlélet
- Keleti és nyugati orvoslás ötvözése
- Kollagen injekció és hialuronsav injekció szakértő
Kapcsolódó
orvos válaszol bejegyzésünk
Amennyiben Önnek a leírt ízületei
nem operalhatóak vmilyen orvosi ellenjavallat ( contraindicatio) miatt , akkor az ún. komplex konzervatív kezelések alkalmazhatóak , amelyet mi is végzünk Klinikánkon :
porc védelem - és erősítés
gyulladas csökkentés
szakember iranyitasaval vegzett funkcionális gyogytorna ,
Guna MD orvosi kollagen - kúra ,
es egyeb kiegészítő eljárások .
Ha fájdalmai tartósan fenállnak , kerem fáradjon be a leleteivel Klinikanra a rendelesi időmben :
H, Cs : du.
Tisztelettel ,
DR. ARNOLD Dénes ARNOLD MSc.
Sebész szakorvos
Fájdalomspecialista
Kapcsolódó oldalak
Neurálterápia
Dr. Arnold Dénes Arnold Interjú
PENS kezelés
Páciensek mondták
Doktor úr teljes körű felvilágosítást adott a további kezeléssel kapcsolatban. Rugalmas, partnerként kezelt. Minden felmerülő kérdésemre válaszolt.