Az állkapocs ízületi terápia, vagy más néven craniomandibularis terápia egy konzervatív kezelési módszer. Számos embert érint az állkapocs ízületének, vagy az azt körülvevő szöveteknek a megbetegedése, de a legtöbben nem is sejtik, hogy panaszaik hátterében ez állhat, holott a gyógytorna egyes módszereivel befolyásolható, megszüntethető a probléma.
Az állkapocs az egyik legtöbbet dolgoztatott ízületünk, hiszen szinte csak éjszaka pihenhet. Beszéd, és evés során például folyamatosan aktív. Éppen ezért gyakori túlerőltetése miatt létrejövő problémája.
Az állkapocs ízületi kezelés során a vizsgálat után, annak megfelelően kezdjük meg a terápiát lehetőleg a kiváltó okok megszüntetésével. Így kezdetben központi szerepe lehet a tartásjavító gyakorlatoknak, a váll-nyak területén izomlazító, izomcsomókat oldó kezelésnek. Az állkapocs ízületét manuálterápiás fogásokkal mobilizáljuk. A környezetében levő szövetekben keletkező ún. triggerpontokat nyomásos technikával oldjuk a szájüregen belül, illetve kívül, az arcizmok területén. Természetesen előbbi esetben gumikesztyű használatával.
Telefonos, emailes, facebookos bejelentkezéshez KATTINTSON ide!
Budai FájdalomKözpont
A hüvelykujjunktól a térdünkig okozhatnak ízületi fájdalmakat a rossz szokásaink, az életmódunk egyes elemei. Dr. Selyem Réka MSc, a FájdalomKözpont reumatológusa szerint az orvosi kezelések mellett a tudatosság is fontos.
A daganatos betegek nagyobb kockázatnak vannak kitéve a koronavírus fertőzéssel, annak súlyosságával kapcsolatban, tehát nekik különösen fontos tudniuk az oltás lehetőségéről, annak hatásáról, esetleges rizikóiról. Dr. Pádi Éva, a FájdalomKözpont onkológusa, az onkológiai fájdalmak csillapításának specialistája a rendelkezésre álló állásfoglalások alapján foglalta össze a tudnivalókat.