Akinek már volt napokig, hetekig, sőt hónapokig tartó derékfájdalma, az jól tudja, hogy ez a fájdalom elviselhetetlenné teszi a nappalokat, az éjszakákat, kihat a munkára és a magánéletre egyaránt. Nem is csoda, hogy mindent megteszünk azért, hogy a fájdalmainkat megszüntessük. Otthoni lehetőségeink azonban korlátozottak, hiszen a jól ismert fájdalomcsillapító módszerek, gyógyszerek csak ideig-óráig működnek, és a fájdalom ismét visszatér. Arról kérdeztük dr. Arnold Dénes Arnoldot, a FájdalomKözpont fájdalomspecialistáját, hogy milyen megoldás létezik az elhúzódó derékfájdalom tartós megszüntetésére.
A fájdalomérzetnek célja van. Túlélésünket segíti elő az a készség, hogy képesek vagyunk különbséget tenni a káros és a veszélytelen külső és belső ingerek között. Ennek segítségével tudjuk elkerülni azokat potenciális veszélyforrásokat, amelyek fizikai és/vagy pszichés eredetű fájdalmat okozhatnak számunkra. Kétféle fájdalom létezik: az egyik egy gyors, azonnal érezhető éles fájdalom, ez az úgynevezett heveny (akut) fájdalom. A második lassabb és tompább, de tartós fájdalomérzetet kelt, ezt idült (krónikus) fájdalomnak nevezzük.
A derékfájdalomnak számos oka lehet. A gerinc sérülései, traumái pl. a csigolyatörés okozta fájdalom, az akut fájdalmak körébe sorolható. Ennél sokkal gyakoribbak azonban a gerincet érintő, degeneratív elváltozások (elhasználódás, öregedés, kopás, gyulladás) miatt kialakuló krónikus fájdalmak. Ezek között szerepel a porckorongsérv illetve porckorong-kitüremkedés, a gerinc kisízületeinek kopása, a csontritkulás, az izomhúzódás, a gerincferdülés és a helytelen tartás miatti izomfeszülés. Mivel az akut és a krónikus fájdalom természete teljesen más, ezért kezelésüket is más oldalról kell megközelíteni. Az elhúzódó derékfájdalom csillapítása mellett meg kell szüntetni a gyulladást, helyre kell állítani a szöveti struktúrát, regenerálni kell a lágyrészeket, hidratálni kell a porckorongokat és visszaállítani a normál mozgásfunkciókat. „Tapasztalataim szerint erre kiváló módszer a természetes fájdalomcsillapítás, amellyel rendkívül jó és tartós eredményeket lehet elérni a felsorolt területeken” – osztja meg véleményét dr. Arnold Dénes Arnold, fájdalomspecialista.
A derékfájdalom gyors és hatékony csökkentése három lépésben történik: „Első a teljes testre kiterjedő alapos vizsgálat, amikor meghatározzuk a derékfájdalom kiváltó okait. Ennek során részletesen tájékozódunk a fájdalom kiváltó okairól, erősségéről, jellegéről, fennállásának idejéről. Ezután az egész testre kiterjedő fizikális vizsgálat, illetve szükség szerint, képalkotó eljárások elvégzése következik (MR, ultrahang, röntgen). Miután teljes képet kaptunk a páciens állapotáról, panaszairól, következik a derékfájás gyors helyi fájdalomcsillapítása. Ennek során az idegkilépések, kisízületek, gerincnyúlványok fájdalmait és gyulladását egyszerre csökkentjük és megszüntetjük, majd a gerinc stabil és rugalmas tartásának, szabad mozgásának biztosítását végezzük” – ismerteti a természetes fájdalomcsillapítás menetét dr. Arnold Dénes Arnold, fájdalomspecialista.
Forrás: FájdalomKözpont
Vélemények dr. Arnold Dénes Arnold MSc-ről>>>
Rendelés típusa:
További véleményekElégedett voltam az ott dolgozók udvariasságával, szívélyes segítőkészségükkel. A Főorvos Úr alapos tájékoztatásával. Részletes tájékoztatást kaptam az injekció esetleg előforduló mellékhatásairól, ezzel kapcsolatos teendőimről, ezek el- rülése miatt az óránkénti 1-2 perces jegelés fontosságáról, stb. Elégedett vagyok a Főorvos Úr gondos törődését az állapotom kontrollálását illetően. gyok A Főorvos úr
Az onkológiai fájdalomkezelés során adódhatnak helyzetek, amikor a szájon át adható gyógyszeres terápiák már nem tűnnek elégségesnek. Dr. Pádi Éva, a FájdalomKözpont onkológusa, az onkológiai fájdalmak csillapításának specialistája azok az eljárásokról beszélt, amelyek ezeken túl csökkenthetik vagy megszüntethetik a fájdalmat.
Alig van ma olyan felnőtt, aki ne érezné stresszesnek magát a koronavírus okozta helyzet miatt. A stressz pedig nem csak a feszült tartás miatt vezethet hátfájdalomhoz. A legújabb kutatások szerint összefüggés áll fenn a nagyagy egy része, a stressz és a tartós fájdalom közt. Dr. Páll Zoltán, a FájdalomKözpont sebésze, traumatológus, sportorvos szerint a fájdalomcsillapítás megtörheti az ördögi kört.