Korábban főleg a TV-ben, a sportolókon lehetett látni a színes tapaszokat, de ma már rengeteg ember sétál az utcákon is kineziológiai tapasszal.
A kineziológiai tapasz, vagy, ahogy gyakran emlegetik, Tape egy rugalmas, egyik felén ragadós szalag. Már mindenféle színben elérhető, sőt, hozzájuthatunk mintás verziókhoz. A 70-es években, Kenzo Kase orvos, csontkovács fejlesztette ki. A korábbi merev rögzítésekkel szemben előnye, hogy úgy fejti ki hatását, hogy közben nem akadályozza az ízületet a mozgásában, hiszen együtt mozog a test szöveteivel. Gyors, és fájdalommentes kezelési módszer. A tape maga bőrbarát, és légáteresztő. Előszeretettel alkalmazzuk kiegészítő terápiaként, hiszen a kezelés után, a páciens otthonában, a nap 24 órájában, a mindennapi tevékenységünk, vagy sport közben is támogatja a gyógyulást, és a fájdalom csökkentését.
Az általános kineziológiai tapasz nem tartalmaz semmiféle kémiai hatóanyagot. Hatását azáltal váltja ki, ahogy a bőrrel érintkezik, és egyik, vagy másik irányba elhúzza azt, és az alatta levő kötőszövetet. A tape terápiás alkalmazása tanfolyamhoz kötött. Meghatározott, hogy pontosan hova ragasztjuk fel, milyen testhelyzetben, ízületi helyzetben, és a szalag milyen százalékú megnyújtásával. Éppen ezért nem ajánlott otthon, saját magunknak feltenni, hiszen nem megfelelő ragasztása esetén akár negatívan is befolyásolhatjuk problémánkat, vagy csupán a pénzünket költjük feleslegesen.
A különböző színeknek csak színterápiás szerepe van. Erősségbeli, és rugalmasságbeli különbség nincs köztük. A hideg színek például hűsítenek, amit többek között gyulladáscsökkentéskor használhatunk ki.
Telefonos, emailes, facebookos bejelentkezéshez KATTINTSON ide!
Budai FájdalomKözpont
Az onkológiai fájdalomkezelés során adódhatnak helyzetek, amikor a szájon át adható gyógyszeres terápiák már nem tűnnek elégségesnek. Dr. Pádi Éva, a FájdalomKözpont onkológusa, az onkológiai fájdalmak csillapításának specialistája azok az eljárásokról beszélt, amelyek ezeken túl csökkenthetik vagy megszüntethetik a fájdalmat.
Alig van ma olyan felnőtt, aki ne érezné stresszesnek magát a koronavírus okozta helyzet miatt. A stressz pedig nem csak a feszült tartás miatt vezethet hátfájdalomhoz. A legújabb kutatások szerint összefüggés áll fenn a nagyagy egy része, a stressz és a tartós fájdalom közt. Dr. Páll Zoltán, a FájdalomKözpont sebésze, traumatológus, sportorvos szerint a fájdalomcsillapítás megtörheti az ördögi kört.